Ana içeriğe atla

Yarışma Kuralları

Yarışma Kuralları

KARŞIYAKA BELEDİYESİ ATA’DAN ANA’YA SAYGI KOŞUSU 12 KASIM 2023 KARŞIYAKA/ İZMİR

4 Kilometrelik Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu 12 Kasım 2023 tarihinde saat 09:00'da Karşıyaka’da düzenlenecektir. Yarışma Anayasa Meydanı'nda başlayarak Zübeyde Hanım Kabrinde son bulacaktır.

 1. Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
 2. Yarışma kulüplü, ferdi lisanslı sporcular ile yaş kategorisi uygun tüm vatandaşlarımıza açık olacaktır.
 3. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.
 4. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini, çip sistemi kurulumu yarışmayı düzenleyen Karşıyaka Belediyesi tarafından sağlanacaktır.
 5. Yüklenici firma yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve cd'de kayıtlı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte teknik delegeye teslim edecektir. İl Temsilciliği resmi sonuçları onaylayarak Karşıyaka Belediyesi’ne verecektir.
 6. Tüm organizasyon Karşıyaka Belediyesi’ne ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve İzmir Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.
 7. Göğüs numaraları, çipler ve koşu t-shirtleri 10-11 Kasım 2023 tarihlerinde saat 10:00'dan itibaren saat 20:00’ye kadar, MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezinde dağıtılacaktır. Yarışma günü göğüs numarası ve t-shirt dağıtımı yapılmayacaktır. Toplu numara dağıtımı yapılmayacak olup, konuya ilişkin organizasyon yetkililerine ısrar edilmemelidir.
 8. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2023 yılı “Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, hasar ve ölüm durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu kabul ediyor ve ayrıca şahsıma ait 2023 yılı “Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu” nda çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.

Yarışmacılar çıkış noktası olan Anayasa Meydanı'nda yarışma öncesi toplanacaklardır.

Koşuya başlamadan önce saat 8:30'da, alanında uzman antrenörler eşliğinde ısınma gerçekleştirilecektir.

Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergahından çıkılması, güzergahın değiştirilmesi, göğüs numarasının göğüs hizasında takılmaması ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir. Parkurun belli noktalarında yarışma anı kameralarla izlenecektir.

Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.Başlangıç noktasında bulunacak olan iki adet emanet aracına bırakılmak istenen eşyalar, koşunun bitiş noktasından teslim alınabilir.

Yarışmaya katılacak tüm sporcular kayıtlarını 06 Kasım 2023 tarihinden başlayarak 08 Kasım 2023 tarihinde saat 21:00'e kadar, https://atadananayasaygikosusu.com adresinden online olarak yapacaklardır.

Yarışmaya katılanlara kit poşeti içerisinde göğüs numarası ile beraber t-shirt verilecektir.

 1. Yarışma 4 km. olup, tüm yarışmacılar aynı mesafeyi koşacaktır.
 2. Yarışma süresi 50 dk. olup; bu sürenin üzerine çıkan sporcuların görevli araçlarla parkuru terk etmeleri (otobüse binmeleri) sağlanacaktır. Bu süreden sonra yarışı bitiren, parkurda koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer alamayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak otobüse binmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

Bitiş noktasına kurulacaktır.

ERKEKLER KADINLAR
Genel Klasman Genel Klasman
10 - 12 YAŞ 10 - 12 YAŞ
13 - 15 YAŞ 13 - 15 YAŞ
16 - 19 YAŞ 16 - 19 YAŞ
20 - 29 YAŞ 20 - 29 YAŞ
30 - 34 YAŞ 30 - 34 YAŞ
35 - 39 YAŞ 35 - 39 YAŞ
40 - 44 YAŞ 40 - 44 YAŞ
45 - 49 YAŞ 45 - 49 YAŞ
50 - 54 YAŞ 50 - 54 YAŞ
55 - 59 YAŞ 55 - 59 YAŞ
60 - 64 YAŞ 60 - 64 YAŞ
65 - 69 YAŞ 65 - 69 YAŞ
70 - 74 YAŞ 70 - 74 YAŞ
75 YAŞ VE ÜZERİ 75 YAŞ VE ÜZERİ
   
 1. Yarışmayı tamamlayan tüm koşuculara yarış bitiminde anı madalyası verilecektir.
 2. Tüm kategorilerde ilk üçe giren sporculara kupa verilecektir.
 3. Bir sporcu hem genel sıralamada hem de kendi yaş grubunda ödül almaya hak kazanmışsa, iki kategori arasından yüksek olanda kürsüye çıkar. Yaş kategorisi sıralamasında kaydırma yapılır.
 4. Ödül Töreni; Zübeyde Hanım Anıt Mezarı önünde 10:15’de başlayacaktır.

Hakkımızda

Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu

Öne çıkan başlıklar

İletişim bilgileri

Bize aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.